OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY
§1 POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Niniejsze Ogólne Warunki Sprzedaży określają prawa i obowiązki stron umowy sprzedaży towarów zawieranych pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym, a tym samym stanowią ich integralną część.
- Za Sprzedającego uznaje się: Firmę PAKEO Sp. z o.o., z siedzibą w Dębicy 39-200, przy ul. Rzeszowskiej 145, posiadającą NIP: 872-243-51-48.
- Za Kupującego uważa się każdoczesnego Kontrahenta, prowadzącego działalność gospodarczą.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo w każdym czasie do dokonywania zmian w ofercie emaliowej lub wycenie telefonicznej, w szczególności ze względu na zmiany cen surowców.
- Wszystkie oferowane przez Sprzedającego towary są produktami pełnowartościowymi.
- Kupujący przyjmuje do wiadomości i akceptuje fakt, iż z uwagi na warunki technologiczne grubość zamówionego towaru może być inna od wskazanej w zamówieniu o maksymalnie +/- 5%, różnica szerokość foli może wynieść +/- 2%, natomiast waga poszczególnej rolki folii ręcznej może się wahać do +/- 5%, dla folii maszynowych/jumbo +/- 3%.
§2 CENY
- Podane ceny są cenami netto, do których doliczony zostanie podatek od towarów i usług, według stawek obowiązujących w dniu wystawienia faktury.
- Oferty cenowe obowiązują do wyczerpania zapasów. Przed dokonaniem zamówienia Kupujący jest zobowiązany do potwierdzenia zgodności ceny z otrzymana ofertą.
§3 WARUNKI PŁATNOŚCI
- Sprzedający standardowo przyjmuje, że trzy pierwsze transakcje odbywają się poprzez płatność gotówką, pobranie przez przewoźnika lub przedpłatę na podstawie Faktury Proforma wysyłanej droga elektroniczną.
- W przypadku zamówienia niestandardowego Sprzedający wymaga wpłaty zaliczki ustalonej w trakcie potwierdzenia zamówienia.
- Sprzedający oferuje, przy stałej współpracy, wydłużony termin płatności wraz z ustalonymi indywidualnie limitami kredytu kupieckiego.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo do odmowy udzielenia lub cofnięcia wydłużonego terminu płatności bez podania przyczyn.
- W przypadku chęci złożenia nowego zamówienia, gdzie kwota będzie przekraczać przyznany limit, Kupujący będzie zobowiązany do przedterminowego uregulowania zobowiązań.
- W przypadku opóźnienia w terminie płatności, zostaną naliczane ustawowe odsetki.
- Faktura Proforma jest ważna przez okres 2 dni. W przypadku nie uregulowania płatności, po upływie tego okresu, ulega ona przedawnieniu oraz traci swoją ważność cenową.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo do własności sprzedanego towaru, aż do momentu uiszczenia przez Kupującego pełnej zapłaty za towar, tj. ceny, kosztów przesyłki i innych należności wynikających z zawartej umowy sprzedaży.
- Na życzenie Kupującego, Sprzedający udostępnia dokumenty firmy do wglądu.
§4 ZAMÓWIENIE TOWARÓW
- Kupujący może dokonywać zamówień:
- osobiście w siedzibie firmy
- drogą elektroniczną (np. mailowo na adres biuro@pakeo.eu)
- Zamówienie przyjmowane drogą elektroniczną wiąże Sprzedającego od momentu potwierdzenia zamówienia.
- Kupujący jest zobowiązany w zamówieniu podać dokładną ilość towaru zgodną z normami załadunku wyznaczonymi przez przewoźnika oraz dokładne dane do FV i adres dostawy.
- Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje wynikające z błędnego podania danych do dostawy, a wszelkie koszty z tego tytułu będą obciążały Kupującego.
- Zamówienia dotyczące produktów niestandardowych wymagają uzgodnienia warunków sprzedaży oraz terminu realizacji indywidualnie z Kupującym.
§5 DOSTAWA
- Standardowo za termin realizacji zamówienia przyjmuje się okres od 2 do 7 dni roboczych od momentu przyjęcia Zamówienia, ale sprzedawca nie gwarantuje terminu dostawy towaru i nie ponosi z tego tytułu jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec Kupującego lub osób trzecich. Potwierdzenie przez Sprzedawcę terminu wysyłki ma charakter jedynie informacyjny i jego niedotrzymanie nie może stanowić podstawy do kierowania jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu wobec Sprzedawcy.
- Istnieje możliwość odbioru osobistego z magazynu Sprzedającego.
- Koszty dostawy:
- bezpłatna dostawa na palecie przemysłowej
- dostawa na palecie euro dodatkowo płatna
- Na Kupującym spoczywa obowiązek sprawdzenia zgodności dostarczonego towaru z dokumentami, a w przypadku stwierdzenia rozbieżności powinien on natychmiast wpisać swoje zastrzeżenia do egzemplarza listu przewozowego przewoźnika lub spisać reklamacje w jego obecności.
- W przypadku odbioru osobistego z magazynu Sprzedającego, całkowita odpowiedzialność przechodzi na Kupującego z momentem wydania towaru z magazynu. Osoba dokonująca odbioru towaru w imieniu Kupującego winna posiadać upoważnienie wydane przez Kupującego dokonującego zakupu.
- Przy odbiorze osobistym Kupujący ma obowiązek odebrać towar najpóźniej w terminie 5 dni roboczych od momentu otrzymania informacji o zrealizowaniu zamówienia, chyba że strony ustaliły inaczej. W przeciwnym wypadku cena może ulec zmianie stosownie do obowiązujących w danym momencie cen rynkowych. Sprzedający ma w takim przypadku prawo do naliczania opłaty z tytułu magazynowania zalegającego towaru.
- Standardowo przyjmuje się za datę powstania obowiązku podatkowego dzień odbioru towaru dostarczonego przez kuriera/firmę spedycyjną i potwierdzonego na liście przewozowym przez nabywcę.
§6 REKLAMACJA
- Kupujący ma obowiązek niezwłocznie po otrzymaniu towaru dokonać sprawdzenia zgodności towaru z zamówieniem.
- W sytuacji stwierdzenia wady towaru, Kupujący zobowiązany jest zawiadomić o tym Sprzedającego, w terminie 14 dni od dnia przejęcia towaru przez Kupującego. Zgłoszenie reklamacyjne powinno zostać wysłane na piśmie wraz z załączonymi dokładnymi zdjęciami nośnika oraz towaru (całej palety, reklamowanej folii z zewnątrz oraz z dokładnym zdjęciem wnętrza tulei). Po upływie powyższego terminu uprawnienia z tytułu rękojmi wygasają.
- Do rozpatrzenia reklamacji wymagane jest zdjęcie wagi wraz z jej legalizacją.
- W przypadku uwzględnienia reklamacji, Sprzedający dokona korekty do faktury. Towar ten powinien zostać zwrócony przez Kupującego w oryginalnych opakowaniach, w stanie umożliwiającym jego transport.
- W przypadku zwrotu towaru celem rozpatrzenia reklamacji, jej nieuznanie powoduje obciążenie Kupującego kosztami transportu powrotnego oraz opłaty manipulacyjnej.
- Jeżeli w trakcie terminu do skorzystania z uprawnień z tytułu rękojmi określonego w pkt. 2, Kupujący dokona próby produkcyjnej zakupionego towaru i okaże się, że zawiera on wady, Kupujący zobowiązany jest do natychmiastowego zaprzestania produkcji. Zużycie powyżej 20% zakupionego towaru jest równoznaczne z akceptacją jego jakości, a tym samym z wygaśnięciem wszelkich uprawnień wynikających z tytułu rękojmi za wady.
§7 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
- Dokonanie Zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych o użytkowniku w celu świadczenia usług drogą elektroniczną oraz dostawy zamówienia przez Sprzedającego zgodnie z Polityką prywatności.
- Dane dotyczące Kupujących są przechowywane i przetwarzane przez Sprzedającego, a także mogą być przekazywane innym podmiotom w celach marketingowych i statystycznych zgodnie z Polityką prywatności.
- Kupujący otrzymują oferty reklamowe w formie ustalonej przez Sprzedającego zgodnie z Polityką prywatności.
§8 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- W sprawach nieuregulowanych ogólnymi warunkami sprzedaży i umową zawieraną z Kupującym mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
- Sądem właściwym dla rozstrzygania ewentualnych sporów mogących wyniknąć z zawartej umowy sprzedaży jest właściwy dla Sprzedającego sąd, a prawem właściwym są przepisy prawa polskiego.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym momencie. Zmiany regulaminu wchodzą w życie od dnia ich zamieszczenia na stronie internetowej Sprzedającego.
- Kupujący ma obowiązek zapoznać się z regulaminem, a złożenie zamówienia wiąże się z jego akceptacją.